Švietimas

Žemėlapis "Map point"

Map Point didelis  Microsoft MapPoint programa skirta analizuoti, vaizduoti bei perduoti informacijai, susijusiai su įvairų vietovių žemėlapiais, t. y. žymėti Jums svarbius objektus žemėlapiuose ir sieti juos su Microsoft Office dokumentais. MapPoint programa papildyta naujausiais geografiniais ir demografiniais duomenimis. MapPoint Europe programa atlieka objektų paiešką tarp gatvių bei adresų ir pateikia detalius vietovių žemėlapius. Šia programa galite pasinaudoti bet kurioje viešojoje bibliotekoje.

Atsisiųsti filmuką (8,0 MB, WMV)

 

Elektroniniai žodynai ir vertyklės

E vertykles didelis 

Pažiūrėję šį filmuką išmoksite naudotis elektroniniais žodynais ir interaktyvaus vertimo programomis. Susipažinsite su populiariais nemokamai internete platinamais žodynais: rusų – lietuvių ir lietuvių – rusų kalbų žodynu  http://www.rusu-lietuviu.com, anglų – lietuvių ir lietuvių – anglų kalbų žodynu http://www.anglu-lietuviu.com, vokiečių – lietuvių ir lietuvių – vokiečių kalbų žodynu http://www.vokieciu-lietuviu.com.

Jeigu profesionalus vertimas nebūtinas, o tiesiog užtenka suprasti teksto prasmę, Jums pagelbės interaktyvaus vertimo programos, pvz. http://translate.google.com/ 

http://vertimas.vdu.lt

Atsisiųsti filmuką (7,0 MB, WMV)

 

Enciklopedija "Student with Encarta"

MS student didelis Student with Encarta – viena iš populiariausių elektroninių enciklopedijų. Ja galima naudotis tiek prisijungus prie interneto, tiek ir be jo. Tai patikimas informacijos šaltinis, kuriame yra straipsnių bet kokia rūpima tema. Enciklopedijoje sukaupta daugiau nei 60000 straipsnių, 25000 fotografijų ir iliustracijų, 800 vaizdo įrašų, 3000 garso ir muzikinių intarpų; taip pat yra galimybė naudotis sąveikiuoju atlasu su daugiau nei 1,8 milijono įvairiausių vietų žemėlapiais. Šia programa galite pasinaudoti bet kurioje viešojoje bibliotekoje

Atsisiųsti filmuką (16,5 MB, WMV)

 

Lietuvos Respublikos teisės aktų ir kitų dokumentų duomenų bazė LITLEX

Litlex didelis   LITLEX ( www.litlex.lt ) - Teisinės informacijos centro rengiama Lietuvos Respublikos teisės aktų ir kitų dokumentų duomenų bazė. Ši duomenų bazė yra prenumeruojama. Daugelis Lietuvos bibliotekų ją prenumeruoja ir savo lankytojams leidžia naudotis nemokamai. Paieška vykdoma internete, prisijungus vartotojo vardu ir slaptažodžiu, kurį nurodo bibliotekininkas. Teisės aktai randami atliekant užklausas pagal akto atributus, raktinius žodžius, frazes tekste ar pavadinime.

Atsisiųsti filmuką (5,7 MB, WMV)

 

El. periodika

E periodika didelis   Lietuvos elektroninė periodika ( www.eperiodika.lt ) – nuolat atnaujinama periodinių ir tęstinių leidinių nuorodų svetainė. Joje pateikiamos nuorodos į spausdintų laikraščių ir žurnalų el. versijas ir interneto svetaines, spausdintų biuletenių el. versijas ir interneto svetaines, tik internete platinamus visateksčius el. žurnalus, laikraščius, naujienų ar teminius portalus, spausdintų mokslo žurnalų ir tęstinių leidinių el. versijas, interneto svetaines ir el. leidinius, lietuviškas duomenų bazes, tinklaraščius (blogus, interneto dienoraščius). Informacijos ieškoti galima abėcėliniuose ir teminiuose sąrašuose.

Atsisiųsti filmuką (6,0 MB, WMV)

 

Nuotolinio mokymosi galimybės

Nuotolines studijos didelis   Nuotolinės studijos – patogus būdas mokytis tiems, kas nori mokytis, bet dėl finansinių galimybių, asmeninio gyvenimo aplinkybių ar kitų priežasčių negali išvykti į kitus miestus arba atsidėti vien tik studijoms. Tiesiausias kelias į nuotolinio mokymosi kursus – Lietuvos virtualaus universiteto interneto svetainė www.lvu.lt  ir interneto portalas www.studijuok.lt 

Atsisiųsti filmuką (10,0 MB, WMV)

 

Lietuvos bibliotekų suvestinis katalogas www.libis.lt

 Libis didelis

LIBIS (http://www.libis.lt) – bendro naudojimo duomenų bazė į kurią įrašus pateikia skirtingos pagal savo paskirtį ir funkcijas bibliotekos. Tai didžiausias daugelio Lietuvos bibliotekų suvestinis katalogas, kuriame galima ieškoti naudojantis paprasta arba išplėstine paieška pagal leidinio antraštę, autorių, reikšminį žodį ir kitus kriterijus. Paieškos rezultate pateikiamas ne tik rastų leidinių sąrašas, bet ir informacija apie bibliotekas, kuriose reikiamas leidinys yra saugomas. Labai svarbu, kad sistema suteikia galimybę ne tik rasti leidinius, bet ir juos rezervuoti.

Atsisiųsti filmuką (4,9 MB, WMV)

 

Prenumeruojamos duomenų bazės

lmba didelis 

Sėkmingai studijų, mokslinei, darbine ar kitai veiklai reikalinga naujausia informacija iš viso pasaulio. Kokybiška ir patikima informacija dažniausiai publikuojama prestižiniuose žurnaluose ir kituose leidiniuose. Daug tokių leidinių kaupiami ir platinami per įvairias duomenų bazes. Bibliotekoms patogu prenumeruoti duomenų bazes, nes skaitytojai gauna prieigą iš karto prie daugelio leidinių. Lietuvoje duomenų bazių prenumeratos klausimus sprendžia Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacija (LMBA) http://www.lmba.lt. Pažiūrėję filmuką, sužinosite, kokios duomenų bazės prenumeruojamos Lietuvos bibliotekose.

Atsisiųsti filmuką (10,1 MB, WMV)

 

Lietuvių kalbos konsultacijos, terminai, diskusijos

vlkk didelis 

Valstybinėje lietuvių kalbos komisijos svetainėje www.vlkk.lt galima konsultuotis kalbos klausimais arba iš karto sužinoti atsakymą Kalbos konsultacijų banke, patikslinti terminus Terminų banke, diskutuoti su kitais svetainės lankytojais, siūlyti naujus pakaitus svetimžodžiams, nemokamai parsisiųsti originalų lietuvišką šriftą „Palemonas“.

Atsisiųsti filmuką (10,0 MB, WMV)

 

Informacija apie studijas: svetainės http://www.lamabpo.lt pristatymas

Studijos LAMABPO didelis 

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti svetainėje www.lamabpo.lt skelbiamas visų bendrajame priėmime dalyvaujančių aukštųjų mokyklų sąrašas, studijų programos, aukštųjų mokyklų taisyklės, bendros priėmimo taisyklės, priėmimo datos, egzaminų tvarkaraščiai, čia veikia Lietuvos aukštųjų mokyklų internetinė stojančiųjų aptarnavimo sistema (ISAS), kurios dėka prašymą studijuoti galima pateikti internetu.

Atsisiųsti filmuką (4,0 MB, WMV)

 

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas

nacionaline bibliografija didelis 

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kuriama duomenų bazė, kurios svarbi dalis - dokumentų sudėtinių dalių bibliografiniai įrašai. Čia sukaupta Lietuvoje išleistų ir privalomojo egzemplioriaus pagrindu gautų serialinių leidinių (žurnalų, laikraščių, almanachų, mokslo darbų ir kitų rinkinių), monografijų sudėtinių dalių (straipsnių) bibliografiniai įrašai. Straipsnių galima ieškoti pagal vieną arba iš karto pagal keletą paieškos kriterijų: autorių, antraštę, straipsnio publikavimo datą ir kt. Rezultatų sąraše pateikiami bibliografiniai įrašai, dalis jų su nuorodomis į visą straipsnio tekstą.

Atsisiųsti filmuką (3,4 MB, WMV)

 

E. pasas

E PASAS didelis 

Norint pasinaudoti įvairių svetainių funkcijomis, dažniausiai tenka tapti jų registruotais vartotojais, nuolat įvedinėti savo duomenis, galvoti ir atsiminti slaptažodžius. Išties puikus atradimas yra e. pasas. Vieną kartą susikūrę savo e. paso prisijungimo duomenis, galėsite jungtis prie įvairių interneto svetainių, priklausančių e. paso tinklui, tokių kaip www.skelbimai.lt, www.mama.lt, www.skusk.lt, www.klase.lt, www.krepsinis.lt, www.pazintys.lt ir kt.

Atsisiųsti filmuką (7,7 MB, WMV)