Skaitmeninio turinio kūrimas

Darbas su Windows filmų montažine

Windows filmu montazine didelis

Norime Jus supažindinti populiaria, svarbiausia nemokama, vaizdo medžiagos redagavimo programa „Windows filmų montažinė“. Filmuke pristatomi pagrindiniai įrankiai, žingsnis po žingsnio parodoma, kaip įkeltį videomedžiagą į programą, kaip ją montuoti, kaip uždėti garso takelį, titrus bei kitus efektus.

Atsisiųsti filmuką (14,1 MB, WMV)

 

Creative commons

creative commons didelis 

Šiais laikais informacijos ar įvairios kitos medžiagos pirmiausia ieškoma internete. Turime žinoti, kad jeigu autorius – individualus kūrėjas ar didelė leidybos bendrovė – nenustato kitaip, visiems darbams nuo jų sukūrimo momento automatiškai galioja autoriaus teisė. Parodysime jums pagrindinį licencijuotų darbų paieškos principą, kad patys nesunkiai rastumėte ne tik nuotraukų, garso ir vaizdo įrašų, bet ir įvairiausios kitos medžiagos, tarkim, knygų, citatų, žiniasklaidos informacijos.

Atsisiųsti filmuką (12,6 MB, WMV)

 

Grafinių vaizdų redagavimo programa Paint.net

PAINTnet didelis 

Su Paint.Net programa galima ne tik piešti, bet ir taisyti paveikslėlius bei nuotraukas. Pavyzdžiui, sukurti atviruką ar renginio plakatą, tiesiog apkarpyti nuotraukas ir parengti jas siuntimui elektroniniu paštu. Pasižiūrėję filmuką išmoksite dirbti su pagrindiniais programos įrankiais, efektais, keliais vaizdo sluoksniais, taip pat iš vieno paveiksliuko iškirptą objektą perkelti į kitą.

Atsisiųsti filmuką (17,8 MB, WMV)

 

Skaitmeninės medžiagos perkėlimas

Skaitmenines medziagos perkelimas didelis 

Šiais laikais dažnas susiduria su skaitmeniniais vaizdo, garso įrašais ar nuotraukom. Jeigu nežinote kaip jas sukelti į kompiuterį, šis filmukas kaip tik Jums. Pasižiūrėję filmuką išmoksite perkelti į kompiuterį duomenis iš šių skaitmeninių įrenginių: HDD kameros, fotoaparato ir diktofono, miniDV kasetės bei mobiliojo telefono.

Atsisiųsti filmuką (9,0 MB, WMV)

 

Skaitmeninės medžiagos gavimas iš skenerio

Darbas su skeneriu didelis

Pažiūrėję filmuką, sužinosite kaip į kompiuterį galima perkelti įvairius dokumentus – nuotraukas, paveikslėlius, piešinius ar spausdintą tekstą.

Atsisiųsti filmuką (7,9 MB, WMV)

 

Interneto kamera

Interneto kamera didelis 

Sparčiai populiarėjant bendravimo internetu būdui, išpopuliarėjo ir Interneto kameros. Nors interneto kamerų dabar yra pačių įvairiausių, dauguma jų funkcijų yra panašios. Pažiūrėję filmuką plačiau sužinosite apie interneto kamerų rūšis, išmoksite naudotis vaizdo skambučiais, fotografuoti, filmuoti bei keisti pagrindinius vaizdo parametrus.

Atsisiųsti filmuką (12,2 MB, WMV)

 

Garso redagavimo programa Audacity

audacity didelis 

Filmuke pristatoma nemokama garso apdorojimo programa „Audacity“. Šia programa galima tvarkyti įvairias garso bylas. Pavyzdžiui sutrumpinti patinkančią melodiją ar suvienodinti iš dviejų skirtingų skaitmeninių diktofonų gautų paskaitų garsą.

Programą Audacity parsisiųsti galite prisijungę šiuo adresu: http://audacity.sourceforge.net/download/

Atsisiųsti filmuką (10,9 MB, WMV)