IT kompetencijų ugdymas

 

Microsoft office Plus programos

 Ms office plus didelis  Šiame filmuke pristatomos trys programos, kuriomis galite pasinaudoti kiekvienoje viešojoje bibliotekoje:

•InfoPath programa skirta kurti ir pildyti elektroninėms formoms. Šios formos gali palengvinti surinkti reikalingą informaciją. Pavyzdžiui suorganizuoti apklausą.
•Publisherprograma padeda savarankiškai ir be didelių įgūdžių kurti įvairius lankstinukus, pažymėjimus, kvietimus ar vizitines korteles.
•OneNote -tai tarsi patogi užrašų knygelė jūsų kompiuteryje.

Atsisiųsti filmuką (8,2 MB, WMV)

 

Tinklaraščiai

Tinklarasciai didelis   Tinklaraščiai - tai dienoraščiai internete. Juos kuria daugybė žmonių, turinčių įdomių minčių ir norinčių jomis dalintis su kitais. Tai saviraiškos priemonė, kuri jau tapo labai populiariu naujausios ir labai įvairios informacijos šaltiniu.

Atsisiųsti filmuką (7,9 MB, WMV)

 

Web 2

web2 didelis   Web 2.0 – paslauga, skirta internetinėms bendruomenėms kurti. Dalyvavimas tokiose bendruomenėse atveria daug galimybių: leidžia bendrauti, susirasti bendraminčių ir naujų pažįstamų, kurti nuotraukų albumus, dienoraščius, peržiūrėti draugų nuotraukas ir rašyti komentarus. Populiariausios tokio tipo lietuviškos ir tarptautinės svetainės www.klase.lt, www.frype.lt, www.myspace.com, www.facebook.com ir kt.

Atsisiųsti filmuką (8,5 MB, WMV)

 

YouTube

youtube didelis   YouTube (www.youtube.com) yra interneto svetainė, kurioje kiekvienas gali įkelti, žiūrėti vaizdo įrašus ar dalintis jais su kitais. Šioje svetainėje sukaupta pati didžiausia vaizdo medžiagos kolekcija – čia rasite daugiau kaip 5 mln. kategorizuotų vaizdo įrašų, kurių ieškoti galima ir pagal raktinius žodžius. Kolekcija tokia didžiulė todėl, kad savo vaizdo medžiagą gali įkelti kiekvienas norintysis, tam tereikia tik prisiregistruoti. Sukustus įrašus galima ne tik peržiūrėti, bet ir komentuoti, perskaityti kitų žmonių atsiliepimus.

Atsisiųsti filmuką (8,6 MB, WMV)

 

RSS

RSS didelis   Susirasti ir peržiūrėti visas įdomias naujienas internete nėra paprasta – tam reikia daug laiko. RSS – interneto svetainių naujienas sekanti siistema. RSS skaitytuvo (pvz. www.geradiena.lt) pagalba galima sukurti savo naujienų srautą: susirinkti visas įdomių svetainių naujienas ir jas susisteminti.

Atsisiųsti filmuką (8,5 MB, WMV)

 

Wiki/ Wikipedia

wikipedija didelis   „Vikipedija“ – tai nemokama virtuali enciklopedija, kurią skaityti ir rašyti gali visi be jokių apribojimų. Ši enciklopedija turi savo versijas įvairiomis kalbomis, tame tarpe ir lietuvių. Informacijos enciklopedijoje galima ieškoti pagal reikšminius žodžius, kategorijas arba naudojantis straipsnių abėcėline rodykle.

Atsisiųsti filmuką (6,3 MB, WMV)

 

Flickr

Flickr didelis   Nuotraukų paieškos ir publikavimo sistema Flickr (www.flickr.com) pravers tiems, kas ieško nuotraukų internete arba nori nemokamai paskelbti savąsias, parodyti jas draugams ir bičiuliams iš viso pasaulio. Sistemos vartotojai gali įkelti savo nuotraukas, kurti nuotraukų albumus arba vykdyti kitų žmonių paskelbtų nuotraukų paiešką pagal raktinius žodžius.

Atsisiųsti filmuką (8,1 MB, WMV)

 

Socialinis tinklas Frype

frype trump didelis   Portalas www.frype.lt – puiki galimybė prisijungti prie senų draugų būrio ar susirasti naujų, susikurti savo profilį, klausytis muzikos, sužinoti apie artimiausiaus renginius ir paskelbti savuosius, rašyti ir skaityti interneto dienoraščius, kurti ir peržiūrėti galerijas, rasti bendraminčių.

Atsisiųsti filmuką (15,5 MB, WMV)

 

Pristatymų dalinimosi sistema www.slideshare.com

Slideshare didelis   www.slideshare.net portalas tai su „PowerPoint“ (toliau PPT) programa sukurtų pristatymų (skaidrių) dalinimosi sistema. Į ją galima įkelti iki 100 MB dydžio PPT arba į Adobe Acrobat (PDF) perkeltus pristatymus. Jūs ar kiti žmonės galės peržiūrėti šiuos pristatymus internete, pasinaudodami bet kuriuo kompiuteriu. Beje, pačiam taip pat galima susirasti reikiamus kitų vartotojų įkeltus pristatymus.

Atsisiųsti filmuką (9,3 MB, WMV)

 

Nuorodų keitimosi sistema www.delicious.com

Delicious didelis   Nuorodomis jūs jau tikriausiai naudojatės (liet. Parankiniai, angl. Favorites) – pažymite jums patikusią svetainę tam, kad paskui galėtumėte į ją grįžti. Nuorodų keitimosi sistema www.delicious.com leidžia nuorodas kaupti internete – tuomet jomis galima naudotis iš bet kurio kompiuterio. Pasižiūrėję filmuką, išmoksite ne tik kaip sukurti savo nuorodų katalogą, bet ir kaip stebėti kitų vartotojų įkeliamas nuorodas bei dalytis savosiomis.

Atsisiųsti filmuką (11,3 MB, WMV)

 

Alternatyvios realybės žaidimas www.secondlife.com

second life didelis 

www.secondlife.com - internetinis virtualus pasaulis. Šiame žaidime nėra nei laimėjimų nei pralaimėjimų, nerenkami taškai, nėra lygių ir kt. žaidimams būdingų atributų. Second Life vartotojai, kitaip žaidėjai, vadinami gyventojais (angl. Residents). Jie gali viską, o kartais net daugiau nei realiame gyvenime: tyrinėti tūkstančius įdomių vietų, susipažinti ir bendrauti, kurti verslą, pirkti ir parduoti, žaisti unikalius trimačius žaidimus, klausytis muzikos ir šokti, skraidyti ir plaukioti. Second Life turi savo ekonomiką, gyventojai nuolat kuria virtualius produktus ar paslaugas ir juos perka bei parduoda.

Atsisiųsti filmuką (16,9 MB, WMV)