Žemės ūkio elektroninės paslaugos

Žemės ūkio el. paslaugos: Ūkinių gyvūnų registras

ukinio gyvunu registro e pasl didelis   Anksčiau, norint užregistruoti ūkinius gyvūnus, reikėdavo kreiptis į teritorinę maisto ir veterinarijos tarnybą arba paslaugų teikėją. Dabar viską galima sutvarkyti internetu. Filmuke pristatoma Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro svetainė – www.vic.lt . Šioje svetainėje galima rasti ūkininkams skirtas elektronines paslaugas, susipažinti su naujienomis bei paskaityti Žemės ūkio ministerijos ūkininkams leidžiamus leidinius.

Atsisiųsti filmuką (9,0 MB, WMV)

 

Žemės ūkio el. paslaugos: www.nma.lt

zemes ukio E paslaugos didelis   Lietuvos nacionalinės mokėjimo agentūros (toliau NMA) svetainėje galima rasti visą su parama ūkininkams susijusią informaciją. Svetainėje pateiktos paramos programos bei priemonės. Prisijungus prie Informacinio portalo galima susirasti informaciją apie savo pateiktas paraiškas ir jų būklę NMA informacinėse sistemose.

Atsisiųsti filmuką (3,5 MB, WMV)

Švietimas

Žemėlapis "Map point"

Map Point didelis  Microsoft MapPoint programa skirta analizuoti, vaizduoti bei perduoti informacijai, susijusiai su įvairų vietovių žemėlapiais, t. y. žymėti Jums svarbius objektus žemėlapiuose ir sieti juos su Microsoft Office dokumentais. MapPoint programa papildyta naujausiais geografiniais ir demografiniais duomenimis. MapPoint Europe programa atlieka objektų paiešką tarp gatvių bei adresų ir pateikia detalius vietovių žemėlapius. Šia programa galite pasinaudoti bet kurioje viešojoje bibliotekoje.

Atsisiųsti filmuką (8,0 MB, WMV)

 

Elektroniniai žodynai ir vertyklės

E vertykles didelis 

Pažiūrėję šį filmuką išmoksite naudotis elektroniniais žodynais ir interaktyvaus vertimo programomis. Susipažinsite su populiariais nemokamai internete platinamais žodynais: rusų – lietuvių ir lietuvių – rusų kalbų žodynu  http://www.rusu-lietuviu.com, anglų – lietuvių ir lietuvių – anglų kalbų žodynu http://www.anglu-lietuviu.com, vokiečių – lietuvių ir lietuvių – vokiečių kalbų žodynu http://www.vokieciu-lietuviu.com.

Jeigu profesionalus vertimas nebūtinas, o tiesiog užtenka suprasti teksto prasmę, Jums pagelbės interaktyvaus vertimo programos, pvz. http://translate.google.com/ 

http://vertimas.vdu.lt

Atsisiųsti filmuką (7,0 MB, WMV)

 

Enciklopedija "Student with Encarta"

MS student didelis Student with Encarta – viena iš populiariausių elektroninių enciklopedijų. Ja galima naudotis tiek prisijungus prie interneto, tiek ir be jo. Tai patikimas informacijos šaltinis, kuriame yra straipsnių bet kokia rūpima tema. Enciklopedijoje sukaupta daugiau nei 60000 straipsnių, 25000 fotografijų ir iliustracijų, 800 vaizdo įrašų, 3000 garso ir muzikinių intarpų; taip pat yra galimybė naudotis sąveikiuoju atlasu su daugiau nei 1,8 milijono įvairiausių vietų žemėlapiais. Šia programa galite pasinaudoti bet kurioje viešojoje bibliotekoje

Atsisiųsti filmuką (16,5 MB, WMV)

 

Lietuvos Respublikos teisės aktų ir kitų dokumentų duomenų bazė LITLEX

Litlex didelis   LITLEX ( www.litlex.lt ) - Teisinės informacijos centro rengiama Lietuvos Respublikos teisės aktų ir kitų dokumentų duomenų bazė. Ši duomenų bazė yra prenumeruojama. Daugelis Lietuvos bibliotekų ją prenumeruoja ir savo lankytojams leidžia naudotis nemokamai. Paieška vykdoma internete, prisijungus vartotojo vardu ir slaptažodžiu, kurį nurodo bibliotekininkas. Teisės aktai randami atliekant užklausas pagal akto atributus, raktinius žodžius, frazes tekste ar pavadinime.

Atsisiųsti filmuką (5,7 MB, WMV)

 

El. periodika

E periodika didelis   Lietuvos elektroninė periodika ( www.eperiodika.lt ) – nuolat atnaujinama periodinių ir tęstinių leidinių nuorodų svetainė. Joje pateikiamos nuorodos į spausdintų laikraščių ir žurnalų el. versijas ir interneto svetaines, spausdintų biuletenių el. versijas ir interneto svetaines, tik internete platinamus visateksčius el. žurnalus, laikraščius, naujienų ar teminius portalus, spausdintų mokslo žurnalų ir tęstinių leidinių el. versijas, interneto svetaines ir el. leidinius, lietuviškas duomenų bazes, tinklaraščius (blogus, interneto dienoraščius). Informacijos ieškoti galima abėcėliniuose ir teminiuose sąrašuose.

Atsisiųsti filmuką (6,0 MB, WMV)

 

Nuotolinio mokymosi galimybės

Nuotolines studijos didelis   Nuotolinės studijos – patogus būdas mokytis tiems, kas nori mokytis, bet dėl finansinių galimybių, asmeninio gyvenimo aplinkybių ar kitų priežasčių negali išvykti į kitus miestus arba atsidėti vien tik studijoms. Tiesiausias kelias į nuotolinio mokymosi kursus – Lietuvos virtualaus universiteto interneto svetainė www.lvu.lt  ir interneto portalas www.studijuok.lt 

Atsisiųsti filmuką (10,0 MB, WMV)

 

Lietuvos bibliotekų suvestinis katalogas www.libis.lt

 Libis didelis

LIBIS (http://www.libis.lt) – bendro naudojimo duomenų bazė į kurią įrašus pateikia skirtingos pagal savo paskirtį ir funkcijas bibliotekos. Tai didžiausias daugelio Lietuvos bibliotekų suvestinis katalogas, kuriame galima ieškoti naudojantis paprasta arba išplėstine paieška pagal leidinio antraštę, autorių, reikšminį žodį ir kitus kriterijus. Paieškos rezultate pateikiamas ne tik rastų leidinių sąrašas, bet ir informacija apie bibliotekas, kuriose reikiamas leidinys yra saugomas. Labai svarbu, kad sistema suteikia galimybę ne tik rasti leidinius, bet ir juos rezervuoti.

Atsisiųsti filmuką (4,9 MB, WMV)

 

Prenumeruojamos duomenų bazės

lmba didelis 

Sėkmingai studijų, mokslinei, darbine ar kitai veiklai reikalinga naujausia informacija iš viso pasaulio. Kokybiška ir patikima informacija dažniausiai publikuojama prestižiniuose žurnaluose ir kituose leidiniuose. Daug tokių leidinių kaupiami ir platinami per įvairias duomenų bazes. Bibliotekoms patogu prenumeruoti duomenų bazes, nes skaitytojai gauna prieigą iš karto prie daugelio leidinių. Lietuvoje duomenų bazių prenumeratos klausimus sprendžia Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacija (LMBA) http://www.lmba.lt. Pažiūrėję filmuką, sužinosite, kokios duomenų bazės prenumeruojamos Lietuvos bibliotekose.

Atsisiųsti filmuką (10,1 MB, WMV)

 

Lietuvių kalbos konsultacijos, terminai, diskusijos

vlkk didelis 

Valstybinėje lietuvių kalbos komisijos svetainėje www.vlkk.lt galima konsultuotis kalbos klausimais arba iš karto sužinoti atsakymą Kalbos konsultacijų banke, patikslinti terminus Terminų banke, diskutuoti su kitais svetainės lankytojais, siūlyti naujus pakaitus svetimžodžiams, nemokamai parsisiųsti originalų lietuvišką šriftą „Palemonas“.

Atsisiųsti filmuką (10,0 MB, WMV)

 

Informacija apie studijas: svetainės http://www.lamabpo.lt pristatymas

Studijos LAMABPO didelis 

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti svetainėje www.lamabpo.lt skelbiamas visų bendrajame priėmime dalyvaujančių aukštųjų mokyklų sąrašas, studijų programos, aukštųjų mokyklų taisyklės, bendros priėmimo taisyklės, priėmimo datos, egzaminų tvarkaraščiai, čia veikia Lietuvos aukštųjų mokyklų internetinė stojančiųjų aptarnavimo sistema (ISAS), kurios dėka prašymą studijuoti galima pateikti internetu.

Atsisiųsti filmuką (4,0 MB, WMV)

 

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas

nacionaline bibliografija didelis 

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kuriama duomenų bazė, kurios svarbi dalis - dokumentų sudėtinių dalių bibliografiniai įrašai. Čia sukaupta Lietuvoje išleistų ir privalomojo egzemplioriaus pagrindu gautų serialinių leidinių (žurnalų, laikraščių, almanachų, mokslo darbų ir kitų rinkinių), monografijų sudėtinių dalių (straipsnių) bibliografiniai įrašai. Straipsnių galima ieškoti pagal vieną arba iš karto pagal keletą paieškos kriterijų: autorių, antraštę, straipsnio publikavimo datą ir kt. Rezultatų sąraše pateikiami bibliografiniai įrašai, dalis jų su nuorodomis į visą straipsnio tekstą.

Atsisiųsti filmuką (3,4 MB, WMV)

 

E. pasas

E PASAS didelis 

Norint pasinaudoti įvairių svetainių funkcijomis, dažniausiai tenka tapti jų registruotais vartotojais, nuolat įvedinėti savo duomenis, galvoti ir atsiminti slaptažodžius. Išties puikus atradimas yra e. pasas. Vieną kartą susikūrę savo e. paso prisijungimo duomenis, galėsite jungtis prie įvairių interneto svetainių, priklausančių e. paso tinklui, tokių kaip www.skelbimai.lt, www.mama.lt, www.skusk.lt, www.klase.lt, www.krepsinis.lt, www.pazintys.lt ir kt.

Atsisiųsti filmuką (7,7 MB, WMV)

Sveikata

Medicina internete

medicina internete didelis

Sveikatos portalai internete (www.medicina.lt, www.sveikas.lt, www.lsveikata.lt ) – tai galimybė gauti naujausią informaciją apie sveikatą, medicinos naujienas, vykdyti informacijos, susijusios su sveikata, paiešką, užduoti klausimus gydytojams ir gauti konsultacijas.

Atsisiųsti filmuką (3,8 MB, WMV)

 

Informacijos apie vaistus paieška

Vaistai lt didelis 

Interneto svetainėje www.vaistai.lt daug naudingos informacijos apie vaistus, jų sudėtį, poveikį, laikymo sąlygas ir apie tai, kur galima jų įsigyti. Vaistų galima ieškoti pagal pavadinimą arba pagal negalavimą. Suradus reikiamus vaistus galima perskaityti jų informacinį lapelį. Vaistinių ir jų tikslių adresų galima ieškoti pagal apskritį, rajoną, miestą ar mikrorajoną.

Atsisiųsti filmuką (4,4 MB, WMV)

 

Ligonių kasų informacija

 ligoniu kasos didelis

Valstybinė ligonių kasa teikia elektroninę paslaugą „Informacija apie suteiktas medicinines paslaugas ir išrašytus medikamentus“. Ja pasinaudoti galima apsilankius elektroninės valdžios svetainėje www.evaldzia.lt

Atsisiųsti filmuką (2,1 MB, WMV)

 

El. registracija pas gydytojus

El registracija pas gydytojus didelis 

www.sergu.lt – išankstinė pacientų registracijos sistema leidžianti registruotis pas gydytojus neišeinant iš namų. Svetainėje rasite sveikatos įstaigų sąrašą, galėsite pasirinkti reikiamą įstaigą, ieškoti gydytojo pagal pavardę arba pasirinkti pagal specialybę, pamatyti galimą vizito laiką, pasirinkti tinkamą datą, registruotis, peržiūrėti jau užregistruotus savo vizitus.

Atsisiųsti filmuką (3,6 MB, WMV)

Skaitmeninio turinio kūrimas

Darbas su Windows filmų montažine

Windows filmu montazine didelis

Norime Jus supažindinti populiaria, svarbiausia nemokama, vaizdo medžiagos redagavimo programa „Windows filmų montažinė“. Filmuke pristatomi pagrindiniai įrankiai, žingsnis po žingsnio parodoma, kaip įkeltį videomedžiagą į programą, kaip ją montuoti, kaip uždėti garso takelį, titrus bei kitus efektus.

Atsisiųsti filmuką (14,1 MB, WMV)

 

Creative commons

creative commons didelis 

Šiais laikais informacijos ar įvairios kitos medžiagos pirmiausia ieškoma internete. Turime žinoti, kad jeigu autorius – individualus kūrėjas ar didelė leidybos bendrovė – nenustato kitaip, visiems darbams nuo jų sukūrimo momento automatiškai galioja autoriaus teisė. Parodysime jums pagrindinį licencijuotų darbų paieškos principą, kad patys nesunkiai rastumėte ne tik nuotraukų, garso ir vaizdo įrašų, bet ir įvairiausios kitos medžiagos, tarkim, knygų, citatų, žiniasklaidos informacijos.

Atsisiųsti filmuką (12,6 MB, WMV)

 

Grafinių vaizdų redagavimo programa Paint.net

PAINTnet didelis 

Su Paint.Net programa galima ne tik piešti, bet ir taisyti paveikslėlius bei nuotraukas. Pavyzdžiui, sukurti atviruką ar renginio plakatą, tiesiog apkarpyti nuotraukas ir parengti jas siuntimui elektroniniu paštu. Pasižiūrėję filmuką išmoksite dirbti su pagrindiniais programos įrankiais, efektais, keliais vaizdo sluoksniais, taip pat iš vieno paveiksliuko iškirptą objektą perkelti į kitą.

Atsisiųsti filmuką (17,8 MB, WMV)

 

Skaitmeninės medžiagos perkėlimas

Skaitmenines medziagos perkelimas didelis 

Šiais laikais dažnas susiduria su skaitmeniniais vaizdo, garso įrašais ar nuotraukom. Jeigu nežinote kaip jas sukelti į kompiuterį, šis filmukas kaip tik Jums. Pasižiūrėję filmuką išmoksite perkelti į kompiuterį duomenis iš šių skaitmeninių įrenginių: HDD kameros, fotoaparato ir diktofono, miniDV kasetės bei mobiliojo telefono.

Atsisiųsti filmuką (9,0 MB, WMV)

 

Skaitmeninės medžiagos gavimas iš skenerio

Darbas su skeneriu didelis

Pažiūrėję filmuką, sužinosite kaip į kompiuterį galima perkelti įvairius dokumentus – nuotraukas, paveikslėlius, piešinius ar spausdintą tekstą.

Atsisiųsti filmuką (7,9 MB, WMV)

 

Interneto kamera

Interneto kamera didelis 

Sparčiai populiarėjant bendravimo internetu būdui, išpopuliarėjo ir Interneto kameros. Nors interneto kamerų dabar yra pačių įvairiausių, dauguma jų funkcijų yra panašios. Pažiūrėję filmuką plačiau sužinosite apie interneto kamerų rūšis, išmoksite naudotis vaizdo skambučiais, fotografuoti, filmuoti bei keisti pagrindinius vaizdo parametrus.

Atsisiųsti filmuką (12,2 MB, WMV)

 

Garso redagavimo programa Audacity

audacity didelis 

Filmuke pristatoma nemokama garso apdorojimo programa „Audacity“. Šia programa galima tvarkyti įvairias garso bylas. Pavyzdžiui sutrumpinti patinkančią melodiją ar suvienodinti iš dviejų skirtingų skaitmeninių diktofonų gautų paskaitų garsą.

Programą Audacity parsisiųsti galite prisijungę šiuo adresu: http://audacity.sourceforge.net/download/

Atsisiųsti filmuką (10,9 MB, WMV)

 

IT kompetencijų ugdymas

 

Microsoft office Plus programos

 Ms office plus didelis  Šiame filmuke pristatomos trys programos, kuriomis galite pasinaudoti kiekvienoje viešojoje bibliotekoje:

•InfoPath programa skirta kurti ir pildyti elektroninėms formoms. Šios formos gali palengvinti surinkti reikalingą informaciją. Pavyzdžiui suorganizuoti apklausą.
•Publisherprograma padeda savarankiškai ir be didelių įgūdžių kurti įvairius lankstinukus, pažymėjimus, kvietimus ar vizitines korteles.
•OneNote -tai tarsi patogi užrašų knygelė jūsų kompiuteryje.

Atsisiųsti filmuką (8,2 MB, WMV)

 

Tinklaraščiai

Tinklarasciai didelis   Tinklaraščiai - tai dienoraščiai internete. Juos kuria daugybė žmonių, turinčių įdomių minčių ir norinčių jomis dalintis su kitais. Tai saviraiškos priemonė, kuri jau tapo labai populiariu naujausios ir labai įvairios informacijos šaltiniu.

Atsisiųsti filmuką (7,9 MB, WMV)

 

Web 2

web2 didelis   Web 2.0 – paslauga, skirta internetinėms bendruomenėms kurti. Dalyvavimas tokiose bendruomenėse atveria daug galimybių: leidžia bendrauti, susirasti bendraminčių ir naujų pažįstamų, kurti nuotraukų albumus, dienoraščius, peržiūrėti draugų nuotraukas ir rašyti komentarus. Populiariausios tokio tipo lietuviškos ir tarptautinės svetainės www.klase.lt, www.frype.lt, www.myspace.com, www.facebook.com ir kt.

Atsisiųsti filmuką (8,5 MB, WMV)

 

YouTube

youtube didelis   YouTube (www.youtube.com) yra interneto svetainė, kurioje kiekvienas gali įkelti, žiūrėti vaizdo įrašus ar dalintis jais su kitais. Šioje svetainėje sukaupta pati didžiausia vaizdo medžiagos kolekcija – čia rasite daugiau kaip 5 mln. kategorizuotų vaizdo įrašų, kurių ieškoti galima ir pagal raktinius žodžius. Kolekcija tokia didžiulė todėl, kad savo vaizdo medžiagą gali įkelti kiekvienas norintysis, tam tereikia tik prisiregistruoti. Sukustus įrašus galima ne tik peržiūrėti, bet ir komentuoti, perskaityti kitų žmonių atsiliepimus.

Atsisiųsti filmuką (8,6 MB, WMV)

 

RSS

RSS didelis   Susirasti ir peržiūrėti visas įdomias naujienas internete nėra paprasta – tam reikia daug laiko. RSS – interneto svetainių naujienas sekanti siistema. RSS skaitytuvo (pvz. www.geradiena.lt) pagalba galima sukurti savo naujienų srautą: susirinkti visas įdomių svetainių naujienas ir jas susisteminti.

Atsisiųsti filmuką (8,5 MB, WMV)

 

Wiki/ Wikipedia

wikipedija didelis   „Vikipedija“ – tai nemokama virtuali enciklopedija, kurią skaityti ir rašyti gali visi be jokių apribojimų. Ši enciklopedija turi savo versijas įvairiomis kalbomis, tame tarpe ir lietuvių. Informacijos enciklopedijoje galima ieškoti pagal reikšminius žodžius, kategorijas arba naudojantis straipsnių abėcėline rodykle.

Atsisiųsti filmuką (6,3 MB, WMV)

 

Flickr

Flickr didelis   Nuotraukų paieškos ir publikavimo sistema Flickr (www.flickr.com) pravers tiems, kas ieško nuotraukų internete arba nori nemokamai paskelbti savąsias, parodyti jas draugams ir bičiuliams iš viso pasaulio. Sistemos vartotojai gali įkelti savo nuotraukas, kurti nuotraukų albumus arba vykdyti kitų žmonių paskelbtų nuotraukų paiešką pagal raktinius žodžius.

Atsisiųsti filmuką (8,1 MB, WMV)

 

Socialinis tinklas Frype

frype trump didelis   Portalas www.frype.lt – puiki galimybė prisijungti prie senų draugų būrio ar susirasti naujų, susikurti savo profilį, klausytis muzikos, sužinoti apie artimiausiaus renginius ir paskelbti savuosius, rašyti ir skaityti interneto dienoraščius, kurti ir peržiūrėti galerijas, rasti bendraminčių.

Atsisiųsti filmuką (15,5 MB, WMV)

 

Pristatymų dalinimosi sistema www.slideshare.com

Slideshare didelis   www.slideshare.net portalas tai su „PowerPoint“ (toliau PPT) programa sukurtų pristatymų (skaidrių) dalinimosi sistema. Į ją galima įkelti iki 100 MB dydžio PPT arba į Adobe Acrobat (PDF) perkeltus pristatymus. Jūs ar kiti žmonės galės peržiūrėti šiuos pristatymus internete, pasinaudodami bet kuriuo kompiuteriu. Beje, pačiam taip pat galima susirasti reikiamus kitų vartotojų įkeltus pristatymus.

Atsisiųsti filmuką (9,3 MB, WMV)

 

Nuorodų keitimosi sistema www.delicious.com

Delicious didelis   Nuorodomis jūs jau tikriausiai naudojatės (liet. Parankiniai, angl. Favorites) – pažymite jums patikusią svetainę tam, kad paskui galėtumėte į ją grįžti. Nuorodų keitimosi sistema www.delicious.com leidžia nuorodas kaupti internete – tuomet jomis galima naudotis iš bet kurio kompiuterio. Pasižiūrėję filmuką, išmoksite ne tik kaip sukurti savo nuorodų katalogą, bet ir kaip stebėti kitų vartotojų įkeliamas nuorodas bei dalytis savosiomis.

Atsisiųsti filmuką (11,3 MB, WMV)

 

Alternatyvios realybės žaidimas www.secondlife.com

second life didelis 

www.secondlife.com - internetinis virtualus pasaulis. Šiame žaidime nėra nei laimėjimų nei pralaimėjimų, nerenkami taškai, nėra lygių ir kt. žaidimams būdingų atributų. Second Life vartotojai, kitaip žaidėjai, vadinami gyventojais (angl. Residents). Jie gali viską, o kartais net daugiau nei realiame gyvenime: tyrinėti tūkstančius įdomių vietų, susipažinti ir bendrauti, kurti verslą, pirkti ir parduoti, žaisti unikalius trimačius žaidimus, klausytis muzikos ir šokti, skraidyti ir plaukioti. Second Life turi savo ekonomiką, gyventojai nuolat kuria virtualius produktus ar paslaugas ir juos perka bei parduoda.

Atsisiųsti filmuką (16,9 MB, WMV)

Kultūra

Lietuvos kultūros paveldas – virtualioje erdvėje

e paveldas didelis   Interneto svetainė www.epaveldas.lt – tai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos dailės muziejaus ir Lietuvos archyvų departamento bendrai kuriamas suskaitmenintų kultūros paveldo objektų duomenų bankas, talpinantis per 3 mln. 605 tūkst. skaitmenintų puslapių. Išmokę naudotis greita ir išplėstine paieška nesunkiai rasite ir galėsite skaityti originalius rankraščius, senas knygas, metraščius ir kitus didelę istorinę vertę turinčius dokumentus.

Atsisiųsti filmuką (5,6 MB, WMV)

 

Bilietų pirkimas internetu: www.tiketa.lt

Tiketa didelis 

Elektroninė bilietų pardavimo sistema TIKETA renginių organizatoriams suteikia galimybę platinti bilietus, o jų lankytojams gauti kokybišką ir išsamią informaciją, rezervuoti bei nusipirkti bilietus. Mokėdami naudotis šia sistema lengvai ir greitai įsigysite elektroninius bilietus internetu ir galėsite juos atsispausdinti.

Atsisiųsti filmuką (7,0 MB, WMV)

 

Radijo stotys internete

Radijas internete didelis

FM.lt – nuorodos į visas lietuviškas ir daugelį užsienio radijo stočių internete. Išsirinkę mėgstamą radijo stotį jos tiesioginių transliacijų galėsite klausytis internetu.

Atsisiųsti filmuką (2,7 MB, WMV)

 

TV ir radio prenumerata

tv ir radio prenumerata didelis 

Televizijos ir radijo laidų prenumetata – tai naujas būdas internete prenumeruoti radijo ar televizijos laidas, peržiūrėti laidų archyvus, skaityti laidų aprašymus, parsisisųsti patikusias laidas ir jas peržiūrėti arba persikėlus į grotuvą klausytis ir žiūrėti bet kur ir bet kada.

Atsisiųsti filmuką (4,5 MB, WMV)

 

Televizija internete

Tv internete didelis 

Rasti ir žiūrėti televizijos laidas internete paprasta ir patogu. Lietuvos televizija, kaip ir daugelis kitų, suteikia tokią galimybę. Prisijungus prie svetainės www.lrt.lt tereikės susirasti nuotodą „Archyvas“, pasirinkti reikiamą kanalą, laidų kategoriją ir laidų sąraše pasirinkti norimą laidą. Tokiu būdu galėsite peržiūrėti praleistas ar tiesiogiai rodomas televizijos laidas.

Atsisiųsti filmuką (4,2 MB, WMV)

 

Informacija apie pramogas

Eb lt didelis 

www.eb.lt paskirtis - skelbti naujienas apie pramogas bei kultūrinį gyvenimą visoje Lietuvoje. Kaupiama informacija apie festivalius, kino bei teatrų repertuarus, koncertus, pramoginius renginius ir kitas pramogas. Galima drąsiai teigti, kad šiuo metu tai yra didžiausia pramogų interneto svetainė Lietuvoje. Paieškos sistema leidžia lengvai ir greitai surasti renginį pagal datą, vietą, renginio tipą. Dar viena svetainės paslauga – galimybė paskelbti informaciją apie savo renginį.

Atsisiųsti filmuką (6,1 MB, WMV)

Ekonomika

Elektros skirstomųjų tinklų bendrovės LESTO savitarnos svetainė "Mano elektra"

Lesto didelis 

Šiuo filmuku norime supažindinti Jus su elektros skirstomųjų tinklų bendrovės LESTO savitarnos svetaine "Mano elektra" (www.manoelektra.lt). Savitarnos svetainėje galite pasitikrinti, kiek elektros energijos suvartojote ir už kiek esate atsiskaitę. Joje taip pat galite užsisakyti tiesioginio debeto paslaugą, elektronines sąskaitas, gauti visą aktualią informaciją, susijusią su elektra bei jos vartojimu, užduoti rūpimus klausimus LESTO. Filmukas apžvelgia svetainės galimybes ir detaliai paaiškina, kaip jomis naudotis.

Atsisiųsti filmuką (13,9 MB, WMV)

 

Elektroninė bankininkystė

E bankininkyste didelis

Elektroninė bankininkystė – tai įvairiausios bankų kuriamos ir tobulinamos elektroninės priemonės, leidžiančios klientams patogiai naudotis pagrindinėmis banko paslaugomis net neužsukus į banko skyrių. Internetu paslaugas teikia beveik visi didieji bankai Lietuvoje bei pasaulyje. Filmuke pristatoma SEB banko elektroninės bankininkystės sistema.


Atsisiųsti filmuką (8,1 MB, WMV)

 

Svetainės transportas.lt galimybės

Transportas didelis 

Svetainės www.marsrutai.lt bei www.transportas.lt skirtos ieškantiesiems reikiamos susisiekimo priemonės, viešojo transporto tvarkaraščių ar maršrutų. Filmuke pristatomoje www.transportas.lt svetainėje rasite skelbiamų keleivinių tvarkaraščių lentelę pagal transporto priemones. Lentelėje išskirtos trys maršrutų grupės: miesto - priemiestiniai, tarpmiestiniai ir tarptautiniai maršrutai. Taipogi rasite skelbimus, įmonių sąrašus pagal veiklos kategorijas bei informaciją apie laisvą krovininį transportą.


Atsisiųsti filmuką (11 MB, WMV)

 

Darbo paieška: darbo pasiūlymai

Darbo paieska didelis 

Lietuvos darbo birža savo interneto svetainėje www.ldb.lt teikia įvairias elektronines paslaugas. Ieškantiems darbo tereikia užsiregistruoti šioje svetainėje ir naudotis tokiomis paslaugomis: ieškoti laisvų darbo vietų, peržvelgti jų aprašymus, pateikti pageidavimus darbdaviams, nusiųsti savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką, iš anksto užsiregistruoti pasirinktoje darbo biržoje, užsisakyti Lietuvos darbo biržos naujienas ir informaciją apie jūsų pageidavimus atitinkančias laisvas darbo vietas elektroniniu paštu.


Atsisiųsti filmuką (8,0 MB, WMV)

 

Darbo paieška: vadovas darbdaviams

Darbuotoju paieska didelis 

Lietuvos darbo birža teikia elektronines paslaugas ne tik ieškantiems darbo, bet ir darbdaviams. Užsiregistravę interneto sveteinėje www.ldb.lt darbdaviai gali pateikti skelbimus apie laisvas darbo vietas, nusiųsti pranešimus kandidatams, išsisaugoti pasirinkto kandidato gyvenimo aprašymą ir jo duomenis peržiūrėti vėliau, užpildyti prašymus dėl užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje, pasinaudoti darbo mugės užsakymo paslauga, užsisakyti Lietuvos darbo biržos naujienas el. paštu.


Atsisiųsti filmuką (10,0 MB, WMV)

 

Darbo paieška: kandidato/ vartotojo dosje suformavimas

ldb dosje formavimas didelis 

Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje www.ldb.lt ieškantieji darbo gali naudotis įvairiomis elektroninėmis paslaugomis. Viena jų – gyvenimo aprašymo (CV) sukūrimas. Išmokę naudotis šia paslauga galėsite sukurti savo gyvenimo aprašymą, prireikus atnaujinti ar papildyti jau esančią informaciją, pateikti pageidavimus darbui.


Atsisiųsti filmuką (9,9 MB, WMV)

 

Grynųjų pinigų įnešimo bankomatai

 Inesimo bankomatai did


Mokomasis filmukas apie grynųjų pinigų įnešimo bankomatus. Filmuko pagalba galite išmokti įnešti grynuosius pinigus į savo kortelę ir susipažinti su kitomis šio tipo bankomatų teikiamomis paslaugis. Filmukas sukurtas 2010 metais.


Atsisiųsti filmuką (31,1 MB, WMV)

 

"Swedbank" - filmukas apie grynųjų pinigų išdavimo bankomatus

Isdavimo bankomatai did 

Mokomasis filmukas apie grynųjų pinigų išdavimo bankomatus. Filmuko pagalba galite išmokti atsiimti grynuosius pinigus, pasitikrinti sąskaitos likutį, pasikeisti bendravimo kalbą ir pasikeisti kortelės PIN kodą. Filmukas sukurtas - 2010 metais.


Atsisiųsti filmuką (36,6 MB, WMV)

 

Elektroninės parduotuvės

El parduotuves didelis 

Elektroninės parduotuvės. Internetas – puiki galimybė nemėgstantiems vaikščioti po parduotuves. Apsilankius elektroninėse parduotuvėse reikiamų daiktų įsigyti galima greičiau ir patogiau. Didžiausias tokių parduotuvių Lietuvoje katalogas – www.eshops.lt. Prekes čia galima rinktis pagal kategorijas, atlikti paiešką pagal reikšminius žodžius arba tiesiog pagal reikalingo daikto pavadinimą.


Atsisiųsti filmuką (8,2 MB, WMV)

 

Elektroninis draudimas

 e draudimas didelis

Pažiūrėję filmuką sužinosite, kaip svetainėje www.draudimas.lt elektroniniu būdu apsidrausti šiomis draudimo rūšimis: civilinės atsakomybės, KASKO bei kelionių draudimu.


Atsisiųsti filmuką (3,5 MB, WMV)