Elektroninės valdžios paslaugos

PradžiaMokymaiMokomieji filmukaiMokymaiElektroninės valdžios paslaugos

 

Asmens tapatybės kortelė: elektroninės paslaugos ir elektroninis parašas

asmens dokumentai didelis 

Nuo 2009 metų Lietuvos Respublikos piliečiams išduodamos naujo tipo asmens tapatybės kortelės, kurios gali būti naudojamos kaip elektroninių dokumentų pasirašymo priemonė ir asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje priemonė jungiantis prie elektronines paslaugas teikiančių interneto portalų, pvz. elektroninės valdžios portalo www.epaslaugos.lt

Atsisiųsti filmuką (4,7 MB, WMV)

 

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Gyv vietos deklaravimas didelis 

Vartotojai, prisijungę prie elektroninių viešųjų paslaugų portalo „Elektroninės valdžios vartai“ (www.evaldzia.lt) gali užsisakyti pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą. (atnaujinus portalą, pasikeitė prisijungimas prie portale teikiamų elektroninių paslaugų, artimiausiu metu filmukas bus pakoreguotas) Užsisakyti pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą galima panaudojant asmens tapatybės kortelę arba per ektroninės bankininkystės sistemas. Atsiimti išrašytą pažymą galima atvykus į Gyventojų registrų tarnybos skyrių arba gauti ją paštu. Pažymos pagal prašymus, pateiktus elektroniniu būdu (internetu), teikiamos už 10 litų dydžio atlyginimą.

Atsisiųsti filmuką (1,9 MB, WMV)

 

„Sodros“ elektroninė gyventojų aptarnavimo sistema EGAS - https://gyventojai.sodra.lt

sodros sistema egas didelis 

Elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos EGAS paskirtis – perkelti į elektroninę terpę gyventojams teikiamas valstybinio socialinio draudimo paslaugas. EGAS naudotojams nebereikia vykti į „Sodrą“ dėl vienos ar kitos paslaugos. Šioje sistemoje galima pildyti elektroninius prašymus, pasirašyti juos elektroniniu parašu bei teikti juos Sodrai elektroniniu būdu. Be to, čia galima gauti informaciją apie priskaičiuotas, išmokėtas išmokas, draudiminius laikotarpius, draudžiamąsias pajamas ir pan. Prisijungti prie sistemos galima su Asmens tapatybės kortele arba per elektroninės bankininkystės sistemą.

Atsisiųsti filmuką (5,6 MB, WMV)

 

Vietos savivaldos elektroninės paslaugos

Vietos savivaldos el paslaugos 

Lietuvos savivaldybės teikia vis daugiau elektroninių paslaugų gyventojams. Informaciją apie šias paslaugas nesunku rasti apsilankius Lietuvos savivaldybių portale www.savivaldybes.lt. Čia galima skaityti savivaldybių naujienas, rasti naudingų nuorodų. Pasinaudoję interaktyviu žemėlapiu lengvai rasite reikiamą savivaldybę, nuorodą į jos interneto svetainę, sužinosite kontaktinius duomenis. Beliks paspausti savivaldybės interneto svetainės nuorodą ir pasidomėti, kokias elektronines paslaugas gyventojams teikia viena ar kita savivaldybė.

Atsisiųsti filmuką (7,7 MB, WMV)

 

Prašymų su statyba susijusiems dokumentams gauti teikimas

Statybu leidimai didelis 

Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinės sistemos "INFOSTATYBA" (www.planuojustatyti.lt) paskirtis – teikti viešąsias paslaugas, panaudojant kompiuterių tinklus (išduoti projektavimo sąvadą, statybos leidimą, leidimą tęsti sustabdytą statybą, statinio pripažinimo tinkamu naudoti aktą, pažymą apie nebaigtą statybą ir kt.). Interneto svetainėje skelbiami su statybomis susiję teisės aktai, normatyviniai statybos teshniniai dokumentai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutartimai. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad filmuko metu rodomos ne visų prašymų pildymo fprmos.

Filmuko sukūrimo data: 2008 gruodžio 15 d.

Atsisiųsti filmuką (2,4 MB, WMV)

 

VĮ "Regitra" teikiamos el. paslaugos

Transporto priemoniu registravimas didelis 

Interneto svetainėje www.regitra.lt galima rasti informaciją apie transporto priemonių registraciją bei tam reikalingus dokumentus, pasitikrinti registracijos duomenis. Svetainėje sudaryta galimybė nemokamai užsiregistruoti vairavimo teorijos bei praktikos egzaminui, pasitikrinti ar VĮ „Regitra“ padalinyje užsakytas vairuotojo pažymėjimas jau pagamintas ir ar jį jau galima atsiimti.

Atsisiųsti filmuką (5,8 MB, WMV)