Sėkmės istorijos

SĖKMĖS ISTORIJOS, TRANSLIUOTOS LIETUVOS NACIONALINĖS TELEVIZIJOS KANALU

Irena Burkauskienė ir Regina Bielskienė Jurgėnų kaimo biblioteka

Kašyrino dvare, gyvenančios seserys dvynės Irena Burkauskienė ir Regina Bielskienė už savo sugražintą giminės istoriją dvynės dėkoja kaimo bibliotekai ir čia dirbančiai Astai Salučkienei. Jurgėnų biblioteka buvo laikinai įsikūrusi tame pačiame Kaširino dvare, dėl to su bibliotekininke susisiekė dvynių proprosenelio kalbinę veiklą tyrinėjantis profesorius Giedrius Subačius iš Jungtinių Amerikos valstijų. Neseniai profesorius lankėsi Lietuvoje ir išleido knygą su šia atgimusia istorija.

Žiūrėti (116,26 MB, MPG)

Bronislava, Elektrėnai - senų tradicijų puoselėtoja

Tradiciniai receptai ir sveikas gyvenimo būdas - Bronislavos ir jos vyro Romualdo pomėgis. Nuo maudynių žiemą iki receptų, kurių ieškoti padeda internetas. Sutuoktiniai, baigė Elektrėnų bibliotekoje organizuotus kompiuterinio raštingumo kursus.

Žiūrėti (156,51 MB, MPG)

Danguolė - Babtai

Babtuose tik neseniai atsirado kompiuteriai su internetu. Bibliotekininkė Danguolė sako, kad prie visko reikėjo priprasti, bet pamažu, Babtų gyventojai atranda interneto naudą.

Žiūrėti (108,17 MB, MPG)

Irena, bibliotekininkė iš Klaipėdos

Bibliotekininkas, tai tarsi patarėjas, psichologas net matematikas ir auklėtojas viename, sako biblitoekininkė Irena. Kiekvieną dieną turi būti vis kitoks, bet tai labiausiai ir žavi bibliotekininko darbe. Neseniai biblioteką pasiekė nauji kompiuteriai, tad po kompiuterinio raštingumo mokymų Irena moko naudotis kompiuteriu ir internetu bibliotekos lankytojus. Irena sako: "Įgavusi įgūdžių, tapau labiau savimi pasitikinti, nebijau pamaigyti klavišais ir pelyte ten, kur dar nesu buvusi ar nelabai suprantu. Patirties įgyjama praktikoje. Esu patenkinta, kad galiu internetu susimokėti mokesčius, gaunu įvairią informaciją el.paštu, galiu bendrauti su giminaičiais, kurie gyvena užsienyje. Aš niekada nepripažinsiu, kad internetas pakeis knygą, natūralų skaitymą, popieriaus lapų šlamesį, bet interneto patogumams, sakau-taip!!! Jaunimas lengvai priima naujoves, na, o senesnės kartos žmonėms, tai kietesnis riešutėlis, bet nieko nėra neįmanomo".

Žiūrėti (116,03 MB, MPG)

Kaišiadoriečiai Valdutė ir Alfonsas aktyviai bendrauja internetu

Internetui – Nobelio premiją! Dukrai išvykus gyventi į JAV, mums buvo labai liūdna.Telefoninis  ryšys sudėtingas, brangus ir nepatogus. Ji patarė mums įsigyti kompiuterį ir bendrauti skaipo pagalba. Tai padarėme. Šio meno išmokė kaimynų vaikinas.Kiek buvo džiaugsmo mamai ir man pamatyti dukrą , o svarbiausia – pirmąją anūkę.Dabar mes gyvename Kaišiadoryse. Šią vasarą dukra Ingrida su mažąja anūkėle Eliana (2 m.) atvyko mūsų aplankyti. Mes mažajai parodėme grojantį ir šokantį vazonėlį-gėlytę. Ji nuo šio žaislo negalėjo atsitraukti, pati bandė šokti. Dabar, kai skaipo pagalba bendraujame su dukra, mažoji vis prašo parodyti ir pašokdinti šią gėlytę. Mergaitė pradeda šokti, prie jos prisijungia ir vyresnioji Elizabeta (5 m.), įtraukia ir savo mamą. Na ir vyksta šokių maratonas Amerika - Lietuva. Visiems daug juoko ir džiaugsmo. Mergaitės mums dainuoja angliškai, sveikinasi ir kalba lietuviškai. Rodo savo drabužėlius, piešinius.Mums su žmona Valdute vakarai dabar nenuobodūs. Laikas neprailgsta, kada galima gyvai bendrauti su šeima iš anapus Atlanto. Smagu ir džiugu, kad tolimas atstumas mūsų neišskyrė, o dar labiau suartino. Žmona dažnai ir džiaugsmo ašarą nubraukia.Kas galėjo pagalvoti kad internetas taip padės mūsų šeimai. Internetas tai jėga! Ir nebaisūs jokie išsiskyrimai ir atstumai. Išradėjui – Nobelio premiją!

Žiūrėti (152,61 MB, MPG)

Rudiliuose gyvenanti Irina rado savo klasiokus iš tolimojo Kazachstano

Irina: "Viskas prasidėjo nuo mano kaimo bibliotekos, sužinojau, kad vyksta apmokymai kaip naudotis kompiuteriu ir internetu. Panorau pati išmokti naujas technologijų gudrybes, tad užsirašiau į kursus.  Laikui bėgant, mokantis, supratau, kad internetas yra erdvė, kurioje galiu sužinoti viska kas man įdomu. Naudodamasi internetu palengvinau savo gyvenimą, galėjau sužinoti kas vyksta pasaulyje bet kuriuo paros metu. Išsipildė vienas iš didžiausių mano troškimu, rasti savo vaikystės draugus. Dabar bendraudama su jais negaliu patikėti, kad jie išsibarstę po visą platųjį pasaulį. Radau begalę bendraminčių su kuriais galiu pasidalinti savo kūriniais, nuo paauglystės mėgau kurti eiles, bet galėjau jas deklamuoti tik savo namiškiams, o dabar galiu jomis pasidalinti su visais savo draugais ir naujais pažįstamais. Ankščiau daug dirbau ir neturėjau tam laiko, bet šiuo metu radusi laisvų valandų, nusprendžiau tuo pasinaudoti, ir visiškai nesigailiu ir net džiaugiuosi, kad nepaleidau šios progos vėjais. Rekomenduoju visiems mokytis dirbti  kompiuteriu ir naudotis internetu, nesvarbu amžiaus riba, mokytis niekada nevėlu.  Tai be galo įdomu! Kiekvienam reikia paįvairinti savo gyvenimą naujovėmis ir neatsilikti nuo jaunosios kartos piliečių. Labai ačiū, tau internete, kad tu esi!

Žiūrėti (116,79 MB, MPG)

Savadarbių kanklių muzika skamba Upninkuose

Ponas Mykolas ne tik groja kanklėmis ir dainuoja, tačiau ir kuria eiles. Internetas yra neatsiejama Mykolo gyvenimo dalis - rašo ir redaguoja savo eiles, nebereikia trinti ir braukyti popieriuje. Taip pat, bendrauja su draugais ir bendraminčiais.

Žiūrėti (144,79 MB, MPG)

Marijampoliečio dirbuvėse nuo natiurmortų iki portretų

Menotyrininkas Justinas Prakapas idėjų semiasi internete - todėl jo darbai tokie ryškūs ir spalvingi. Jo teigimu, geriasuios idėjos ateina žiūrint į indėnų, afrikiečių piešinius, kuriuose spalvų niekada netrūksta. Ponas Justinas ir pats dalinasi savo kūriniais internete - turi asmeninę paveikslų galeriją.

Žiūrėti (100,45 MB, MPG)

Šiaulietis Jonas - dažnas bibliotekos lankytojas

Prieš metus šiaulietis baigė kompiuterinio raštingumo kursus, o dabar tobulėja savarankiškai. Renkasi informaciją, nuo gamtos iki astronomijos - visą informaciją Jonas saugoja nešiojamame kietąjame diske. Į biblioteką ateina du kartus į savaitę - namie neturi kompiuterio, tačiau jei turėtų, tirkiausiai praleistų prie jo per daug laiko.

Žiūrėti (89,46 MB, MPG)

Skelbimą apie kompiuterinio raštingumo kursus rado laikraštyje

Svarbiausias dalykas, kurį išmoko ponia Irena - naudotis elektroniniu paštu. Dabar ji bendrauja ne tik su savo šeimos nariais, bet ir rado draugų bei pažįstamų. Irena labai džiaugiasi bibliotekininkių pagalba - be jų, išmokti ką nors padaryti būtų nepaprastai sudėtinga - nei knygos nepadėtų išmokti.

Žiūrėti (112,61 MB, MPG)

Į biblioteką kaip į darbą

Pensininkas Stasys iš Vilniaus, bibliotekoje lankosi kasdien, joje gražina bei pasiima knygas ir naudojasi internetu. Kompiuteriu pradėjo naudotis dar darbe, kai kompiuteriai buvo labai dideli, o informacija skurdi. Dabar ponas Stasys naudojasi elektroniniu paštu, viešojo transporto tvarkaraščiais ir naujienų skaitymu. Vilnietis drąsina savo bendraamžius nebijoti naudotis kompiuteriu, juk nieko nesugadinsi!

Žiūrėti (116,03 MB, MPG)

 

SĖKMĖS ISTORIJOS, TRANSLIUOTOS LIETUVOS NACIONALINIO RADIJO KANALU

D. Savickas. Kaunas. Klausyti (11,73 MB, MP3)

A. Šiupienienė. Makniūnai, Alytaus raj. Klausyti (3,74 MB, MP3)

V. Verenius. Daugai, Alytaus raj. Klausyti (3,6 MB, MP3)

S. Tubelytė. Lailūnai, Rokiškio raj. Klausyti (3,71 MB, MP3)

P. Liegus. Makniūnai, Alytaus raj. Klausyti (3,21 MB, MP3)

Z. Mickevičienė. Gineikiai, Šilalės raj. Klausyti (3,19 MB, MP3)

K. Jokubauskis. Šiauduva, Šilalės raj. Klausyti (3,44 MB, MP3)

Z. Sakalauskienė. Daugai, Alytaus raj. Klausyti (3,36 MB, MP3)

I. Arnauskienė. Molėtai Klausyti (2,94 MB, MP3)