Geriausias ateities vizijas pateikusioms bibliotekoms – elektroninių knygų skaityklės

PradžiaKomunikacija ir viešinimasNaujienų archyvasGeriausias ateities vizijas pateikusioms bibliotekoms – elektroninių knygų skaityklės

Geriausias naujoviškos bibliotekos vizijas pateikusios šalies bibliotekos – Pasvalio Mariaus Katiliškio, Telšių raj. Karolinos Praniauskaitės, Kaišiadorių rajono bei Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių filialas – savo inventorių papildys moderniomis elektroninių knygų skaityklėmis.

Keturios elektroninių knygų skaityklės „PocketBook 602 Pro“ bus įteiktos projekto „Bibliotekos pažangai“ ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos iniciatyva surengtos akcijos „Kurkime naujovišką biblioteką“ nugalėtojams. Kiekvienoje skaityklėje bibliotekų lankytojai ras per 20 lietuviškų knygų ir apie 1000 knygų kitomis kalbomis. Šiuos prizus įsteigė rėmėjas AB „TEO LT“.

„Prizai atitinka naujoviškos bibliotekos dvasią – dinamiškos, universalios, šiltos, artimos žmonių poreikiams. Elektroninių knygų įsiveržimas yra neišvengiama progreso dalis, kuri suteikia skaitytojams naujų pojūčių, didesnio patogumo“, – sako Kęstutis Juškevičius, projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas.

Pasak K. Juškevičiaus, jei prie tradicinių knygų skaitytojus riša emociniai niuansai, tai skaitmeninei knygai kelius atveria funkcionalumas: „Visgi, nepaisant formos, turbūt daugelis sutiktų, jog svarbiausia yra skaitymo malonumas. To ir visiems ir palinkėčiau“.

Akcijos „Kurkime naujovišką biblioteką“ metu daugiau nei 100 šalies bibliotekų vyko gyventojų ir specialistų diskusijos apie idealią netolimos ateities biblioteką. Bibliotekininkai kartu su lankytojais rengė modernios bibliotekos vizijas.

Konkurso nugalėtojomis vertinimo komisija išrinko keturias šalies bibliotekas. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka pateikė viziją, kurioje išryškėja dėmesys lietuviams, esantiems užsienio šalyse, virtualaus tinklo plėtra. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vizija sukasi aplink vieną pagrindinę mintį – biblioteka turi tapti ta vieta, kur galima susipažinti su inovacijomis ir yra malonu bendrauti. Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vizija numato, jog įstaiga būtų ne tik naudinga, bet ir madinga. Prizą taip pat pelniusios Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių filialo bibliotekos vizijos centre – patogi, daugiafunkcinės paskirties erdvė seniūnijos bendruomenei.

Su visų akcijoje dalyvavusių bibliotekų vizijomis galima susipažinti čia.