PradžiaKomunikacija ir viešinimasNaujienų archyvasĮvyko konferencija „Biblioteka ir informacinės technologijos: ruošiantis permainoms“

Lapkričio 12 d. projekto “Bibliotekos pažangai” grupė surengė konferenciją „Biblioteka ir informacinės technologijos: ruošiantis permainoms“. Jos metu centrinės valdžios atstovams, bibliotekų vadovams, žiniasklaidai ir svečiams pristatyti šiemet atlikto kompleksinio tyrimo duomenys, atskleidžiantys viešos interneto prieigos šalies bibliotekose situaciją.

Tyrimas atskleidė įdomių tendencijų apie interneto naudojimą ir naudą. Paaiškėjo, kad informacinių technologijų prieinamumas mieste ir kaime vis dar gerokai skiriasi – mieste kompiuteriais ir internetu namuose gali naudotis du trečdaliai, kaime – trečdalis gyventojų. Nepatenkinama situacija pastebima ir kompiuterinio raštingumo srityje – savo gebėjimus nepakankamais laiko pusė apklaustųjų, o 43 proc. kaimo gyventojų teigia iš viso neturintys kompiuterinio raštingumo įgūdžių. Populiariausios sritys, kurioms pasitelkiamas internetas – laisvalaikis, kultūra ir bendravimas. Reikia pastebėti, kad mažiau paklausios sritys, tokios kaip sveikata, lavinimasis ir el. valdžia kaip tik bibliotekose naudojamos aktyviau. Konferencijoje pristatytos tyrimų įžvalgos plačiau apžvelgiamos specialiame leidinyje, kurį galima atsisiųsti iš čia.

Konferencijoje taip pat pristatyti pirmieji projekto rezultatai. Be atlikto tyrimo, svarbiausiais 2008 metų pasiekimais projekto vadovas K. Juškevičius įvardino apskrityse įsteigtus mokymo centrus, prasidėjusius bibliotekininkų mokymus. Netrukus bus išleista mokomoji medžiaga, o miesto bibliotekas pasieks pirmieji kompiuteriai.

Renginyje dalyvavo ir Latvijoje įgyvendinamo analogiško projekto atstovai. Projekto “Trečias brolis” vadovas Armands Magone papasakojo apie projekto rezultatus, o poveikio vertinimo koordinatorė Kristine Paberza pristatė panašaus tyrimo įžvalgas.