Meksikoje vyko Pasaulio bibliotekų programos šalių suvažiavimas

PradžiaKomunikacija ir viešinimasNaujienų archyvasMeksikoje vyko Pasaulio bibliotekų programos šalių suvažiavimas

Kovo 23-27 dienomis Meksikoje vyko Bilo ir Melindos Geitsų fondo Pasaulio bibliotekų programoje dalyvaujančių šalių suvažiavimas. Iš viso susirinko apie 70 dalyvių iš 17 pasaulio šalių - Vietnamo, Botsvanos, Rumunijos, Bulgarijos, Lenkijos, Latvijos, Australijos ir kitų. Seminaro tikslas – pasidalinti patirtimi, sukaupta rengiant ir įgyvendinant bibliotekų kompiuterizavimo programas šalyse.

Įdomu pastebėti, jog nors šalių situacija labai skiriasi, kylančios problemos išlieka panašios – iššūkių kelia ekonominė krizė, sudėtingos viešųjų pirkimų procedūros, sunkumų iškyla įsisavinant modernias technologijas, nelengva pakeisti senamadišką ir nepatrauklų bibliotekų įvaizdį. Kita vertus, visi dalyviai sutiko, jog tokių projektų vykdymas yra unikali galimybė bibliotekoms sustiprinti ryšius su bendruomene, išsikovoti didesnį valdžios dėmesį ir įvirtinti modernių institucijų įvaizdį visuomenėje.