Kas per metus pasikeitė bibliotekose?

PradžiaKomunikacija ir viešinimasNaujienų archyvasKas per metus pasikeitė bibliotekose?

2009 m. vasario-kovo mėnesiais projekto "Bibliotekos pažangai" užsakymu UAB "RAIT" atliko faktinę bibliotekų apklausą. Kadangi tokie duomenys jau renkami antrą kartą, buvo įdomu palyginti, kas pasikeitė bibliotekose per pastaruosius metus ir kokios tų pokyčių tendencijos.

PADIDĖJO
17,7% išaugo viešųjų bibliotekų, kurios teikia viešą interneto prieigą (VIP), skaičius. Dabar VIP yra prieinama septyniose iš dešimties bibliotekų (70,3%)
2,5% išaugo viešųjų bibliotekų, kuriose yra nemokamas ir viešai prieinamas bevielis internetas lankytojams su nešiojama kompiuterine įranga. Dabar tokių bibliotekų šalyje yra 8,9%.
21,9% išaugo viešųjų bibliotekų, turinčių VIP ir kuriose VIP darbo vietos įrengtos mažiau nei prieš 1 metus, skaičius. Dabar jos sudaro 56,8% visų bibliotekų. Atitinkamai padidėjo naujų darbo vietų skaičius, tenkantis vienai bibliotekai, turinčiai VIP, nuo 1,1 iki 2 vietų.
Stebimas padidėjęs VIP darbo vietų užimtumas. 2008 m. vienai bibliotekai, teikiančiai VIP, teko 2,2 užimtos VIP darbo vietos, 2009 m. – 2,4 vietos.
Išaugo prisijungimo prie interneto greitis bibliotekose: beveik trečdalis bibliotekų (28,8 proc.) prijungtos 257-768 Kbps, daugiau nei penktadalis (23,5 proc.) – 769 Kbps – 1,5 Mbps greičiu.
VIP vartotojų skaičius šalyje padidėjo 52,6%. Šiuo metu bibliotekos turi 292039 registruotus VIP vartotojus.
SUMAŽĖJO

Nežymiai sumažėjo apsilankymų bibliotekose skaičius. Per 2007 m. bibliotekose vidutiniškai buvo 7380, 2008 m. - 7199 apsilankymai.
Bibliotekininkų, kurie dalyvavo informacinių technologijų (IT) mokymuose, skaičius.
NEPAKITO

Praktiškai nepakito bibliotekų darbo laikas.
Bibliotekų, turinčių interneto svetaines skaičius.
Darbo vietų, skirtų neįgaliesiems skaičius.
Interneto prijungimo būdas. Populiariausiu išlieka bevielis ryšys (38,1%).
Bibliotekų darbuotojų skaičius.
Bibliotekų, mokančių vartotojus naudotis IT, skaičius.
IšsIšsamesni tyrimo duomenys skelbiami: www.bibliotekospazangai.lt/tyrimai