Geriausias ateities vizijas pateikusioms bibliotekoms – elektroninių knygų skaityklės

Geriausias naujoviškos bibliotekos vizijas pateikusios šalies bibliotekos – Pasvalio Mariaus Katiliškio, Telšių raj. Karolinos Praniauskaitės, Kaišiadorių rajono bei Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių filialas – savo inventorių papildys moderniomis elektroninių knygų skaityklėmis.

Skaityti daugiau...

Naujoviškos bibliotekos vizijos

Lietuvoje išrinktos geriausios naujoviškos bibliotekos vizijos. Akcijoje „Kuriame naujovišką biblioteką“ novatoriškumu ir originalumu labiausiai išsiskyrė Pasvalio, Telšių, Kaišiadorių bei Utenos rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų darbuotojų ir lankytojų idėjos, kaip paversti biblioteką bendruomenės ašimi.
 
Skaityti daugiau...

Projektas “Bibliotekos pažangai“ pristatomas ePractice duomenų bazėje

Nacionalinės bibliotekos įgyvendinamas projektas „Bibliotekos pažangai“ įtrauktas į ePractice duomenų bazę, skirtą Europos Sąjungoje vykdomų e. valdžios, e. įtraukties ir e. sveikatos projektų patirties ir pavyzdžių sklaidai. Projektas „Bibliotekos pažangai“ pristatomas e. įtraukties kategorijoje, jo aprašymą galima rasti internete adresu: http://www.epractice.eu/cases/Libraries4Innovation

Skaityti daugiau...

Internetas bibliotekose padeda sutaupyti ir užsidirbti, rodo tyrimas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai“ užsakymu atliktas išsamus tyrimas atskleidžia, jog internetas bibliotekose gyventojams padeda tiek gauti ekonominės naudos, tiek turiningiau praleisti laisvalaikį. Tyrimu buvo siekiama įvertinti esamą viešos interneto prieigos bibliotekose situaciją ir gyventojų gaunamą naudą iš informacinių technologijų.

Skaityti daugiau...

Įvyko konferencija „Biblioteka ir informacinės technologijos: ruošiantis permainoms“

Lapkričio 12 d. projekto “Bibliotekos pažangai” grupė surengė konferenciją „Biblioteka ir informacinės technologijos: ruošiantis permainoms“. Jos metu centrinės valdžios atstovams, bibliotekų vadovams, žiniasklaidai ir svečiams pristatyti šiemet atlikto kompleksinio tyrimo duomenys, atskleidžiantys viešos interneto prieigos šalies bibliotekose situaciją.

Skaityti daugiau...

Vaizdo ir garso įrašai iš konferencijos „Biblioteka ir informacinės technologijos: ruošiantis permainoms“

Lapkričio 12 d. projekto „Bibliotekos pažangai“ įgyvendinimo grupė surengė konferenciją „Biblioteka ir informacinės technologijos: ruošiantis permainoms“.
Pateikiame vaizdo ir garso įrašus iš šios konferencijos.

Skaityti daugiau...

Meksikoje vyko Pasaulio bibliotekų programos šalių suvažiavimas

Kovo 23-27 dienomis Meksikoje vyko Bilo ir Melindos Geitsų fondo Pasaulio bibliotekų programoje dalyvaujančių šalių suvažiavimas. Iš viso susirinko apie 70 dalyvių iš 17 pasaulio šalių - Vietnamo, Botsvanos, Rumunijos, Bulgarijos, Lenkijos, Latvijos, Australijos ir kitų. Seminaro tikslas – pasidalinti patirtimi, sukaupta rengiant ir įgyvendinant bibliotekų kompiuterizavimo programas šalyse.

Skaityti daugiau...

Kas per metus pasikeitė bibliotekose?

2009 m. vasario-kovo mėnesiais projekto "Bibliotekos pažangai" užsakymu UAB "RAIT" atliko faktinę bibliotekų apklausą. Kadangi tokie duomenys jau renkami antrą kartą, buvo įdomu palyginti, kas pasikeitė bibliotekose per pastaruosius metus ir kokios tų pokyčių tendencijos.

Skaityti daugiau...

Akimirkos iš viešųjų interneto prieigų atidarymo renginių Lietuvos viešosiose bibliotekose

Nuo birželio 18 d. Lietuvos bibliotekose viena po kitos duris atverė naujai įrengtos arba atnaujintos viešosios interneto prieigos. Kviečiame užsukti į viešųjų interneto prieigų atidarymų renginių nuotraukų galeriją!

Skaityti daugiau...

Parengta pirmoji projekto „Bibliotekos pažangai“ mokymosi medžiaga bibliotekininkams

Autoriai, laimėję projekto „Bibliotekos pažangai“ konkursus mokymosi medžiagai rengti, jau pateikė pirmąją mokomąją medžiagą – kursus „Viešieji ryšiai bibliotekininkams“ ir „Darbo su neįgaliaisiais ir pagyvenusio amžiaus žmonėmis ypatumai bibliotekų informacinėje veikloje ir programinės įrangos, skirtos akliesiems ir silpnaregiams, taikymas“. Abu kursai bus pateikti internete, virtualioje mokymosi aplinkoje.

Skaityti daugiau...